Concert de colinde în Parohia Boiștea, la a IV-a ediție

Arhiepiscopia Iașilor Decembrie 17, 2017

Pe măsură ce data Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos se apropie, bucuria din sufletele enoriașilor devine invers proporțională cu perioada de timp rămasă până la marele eveniment. Fiind una dintre cele mai așteptate perioade ale anului, Crăciunul este o binecuvântare plină de magie, farmec, bucurii, speranță, voie bună, dăruire, sacralitate, iubire, iar acest tablou poate fi completat doar de către colindele ce au capacitatea de a inunda suflete.

Având în vedere toate acestea, pe data de 3 decembrie Corul parohiei Boiștea, „Copii ai aceluiași Dumnezeu”, a deschis sezonul colindelor în timpul slujbei de duminică. Sperăm că această deschidere a fost pe măsura așteptărilor tuturor și vă invităm cu brațele deschise, la cea de-a IV- ediție a Concertului de colinde ce va avea loc pe data de 17 decembrie, la ora 17:00, în Casa Socială „Sfântul Apostol Andrei” a Parohiei Boiștea. La acest eveniment vor participa 8 coruri, din toate categoriile de vârste (de la grădinari, la pensionari), ceea ce înseamnă că, indiferent de ce rol ocupăm în societate, acest eveniment va fi unul potrivit pentru orișicine! (Preot Gheorghe Trofin)